Katowice Music Colours Festival. Transmisja online

W koncercie III edycji Katowice Music Colours Festival, w Studiu Koncertowym Radia Katowice im. Jerzego wystąpią: Śląska Grupa Bluesowa i New Brand Quintet.

Śląska Grupa Bluesowa to legendy polskiej sceny bluesowej i rockowej. Prezentują unikalne brzmienie i sposób grania lat 70. Zespół od lat jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa. Przez wiele lat muzycy towarzyszyli Jankowi Skrzekowi w koncertach i nagraniach. Po śmierci Jana „Kyksa” Skrzeka zespół podtrzymuje pamięć o tym niezwykłym muzyku.

New Brand Quintet tworzy pięciu muzyków pod wodzą czołowego polskiego perkusisty – Arka Skolika. Każdy z nich występuje na scenach, jako lider swojego własnego składu, ale to New Brand Quintet scala pięć indywidualności, które łączy miłość do jazzu głównego nurtu. Muzycy na swoim pierwszym albumie prezentują sześć kompozycji z lat 60. Każdy z utworów niesie ogromny ładunek emocji: od melancholijnego “Holy Land” Cedara Waltona i refleksyjnej kompozycji Kenny’ego Dorhama “La Mesha” po energetyczne, kwintetowe utwory Joe Hendersona “Jinrikisha”, czy słynny “Punjab".