Brak ogrzewania w Świętochłowicach

W Świętochłowicach, mieszkańcy ul. Średniej muszą żyć w temperaturach... stanowczo poniżej średniej. Przyłączenie familoków do sieci centralnego ogrzewania - miało ułatwić im życie. Tymczasem, w ponad 100 mieszkaniach - mimo trwającego sezonu grzewczego - jest zimniej niż na dworze. 

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalowej w Świętochłowicach w ramach rekompensaty oferuje wypożyczenie kaloryferów elektrycznych. Deklaruje także zwolnienie z opłat czynszowych, które oscylują w granicach 300 złotych. Rodziny zdają sobie sprawę, że w związku z dogrzewaniem - poniosą dużo wyższe opłaty za prąd. Pytają więc - kto za to zapłaci? 

Zgodnie z obowiązującymi umowami - na dostawę ciepła na początku przyszłego miesiąca mogą liczyć mieszkańcy wspólnoty. Budynek komunalny, na ogrzewanie poczeka jeszcze miesiąc. 

Zimną i zaniedbaną przez miasto część Chropaczowa odwiedziła reporterka Radia Katowice Magdalena Pańczyk.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl