Ks. Jan Macha w Stowarzyszeniu Młodzieży Polskiej

„Hanik i Wili SMP w Starym Chorzowie tworzyli, Hanik był młodszym starszym zaś Wili” - tak można by parafrazować znaną rymowankę, tyle tylko, że jej bohaterami byliby Sł. Boży ks. Jan Macha i jego starszy o pięć lat kolega Wilhelm Gembalski. Jak wyglądało środowisko Stowarzyszenia Młodzieży Polskiej przy Parafii Marii Magdaleny w Starym Chorzowie w okresie międzywojennym? Czym zajmowali się wówczas młodzi tamtych lat? 

Co ich wyróżniało? Czego możemy się od nich nauczyć dziś? Czy członkowie współczesnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży mogą się inspirować postawą swoich poprzedników? Z tymi pytaniami próbujemy się mierzyć wraz z Synem Wilhelma - Prof. Julianem Gembalskim i Siostrzeńcem Hanika - Kazimierzem Trojanem. Zapraszam do wysłuchania Audycji ŚLADY w Polskim Radiu Katowice (102,2 FM), w poniedziałek 18.10.2021, po godzinie 19.00. prowadzący program ks. Michał Anderko.


 


Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl