Imponujące zwycięstwo Piasta nad mistrzem Polski
24.10.2021
22:25:00

Katem Legii okazał się Alberto Toril, który w niedzielnym meczu zaliczył hat-tricka. Czwartą bramkę dodał jego zmiennik Nikola Stojiljkovic, a Piast wygrał z mistrzem Polski 4:1!

Hiszpan rozpoczął strzelanie już w 10. minucie meczu. Toril został obsłużony świetnym podaniem przez Arkadiusza Pyrkę i technicznym strzałem pokonał młodego golkipera warszawskiej drużyny. Nie minęły 4 minuty a było już 2:0. Tym razem hiszpański napastnik strzelił z powietrza nie dając szans Kacprowi Tobiaszowi.

Legia ruszyła do odrabiania strat. Najpierw potężnym strzałem próbował zaskoczyć Frantiska Placha Filip Mladenović. W tej sytuacji Słowak był górą ale już w 21. minucie musiał skapitulować. Kontaktowy gol Ernesta Muciego zapowiadał emocje w dalszej części meczu. Chociaż Legia przejęła inicjatywę to wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej części spotkania znów dał o sobie znać Alberto Toril. Strzał głową pod poprzeczkę zapewnił Piastowi spokój ale gliwiczanie nie zamierzali poprzestać na tym trafieniu. Legioniści nie potrafili znaleźć recepty na rozmontowanie defensywy gospodarzy a ci zadali kolejny cios.

W 86. minucie, tuż po wejściu na boisko, Nikola Stojiljkovic, dobił strzał Kristophera Vidy i okazałe zwycięstwo stało się faktem.

— Jestem bardzo zadowolony z występu i hat-tricka, a szczególnie z tego, że mogłem pomóc zespołowi. To normalne, że przychodząc do Piasta wiele się ode mnie oczekiwało. Uważam, że kiedy idzie dobrze trzeba pracować jeszcze więcej, żeby to utrzymać i ulepszyć. Chcę iść tą ścieżką i mam nadzieję, że cały zespół podąży razem ze mną — mówił po spotkaniu bohater gliwiczan, ALberto Toril.

Dzięki zwycięstwu Piast awansował na 6. miejsce w tabeli. Legia coraz bardziej pogrąża się w kryzysie. To już 4. porażka z rzędu warszawskiego zespołu w lidze a 7. w całym sezonie.

Piast Gliwice - Legia Warszawa 4-1 (2-1)
1-0 - Toril, 10 min.
2-0 - Toril, 14 min.
2-1 - Muci, 21 min.
3-1 - Toril, 60 min.
4-1 - Stojiljković, 86 min.

Piast: Plach – Konczkowski, Huk, Munoz, Katranis – Sokołowski, Hateley - Chrapek, Kądzior (75. Vida), Pyrka (75. Ameyaw) – Toril (83. Stojiljković).

Legia: Tobiasz - Skibicki, Wieteska, Nawrocki (25. Kharatin), Mladenović - Martins (63. Lopes), Slisz, Josue - Luquinhas (63. Kostorz), Muci, Emreli.