Zbliża się kolejny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Trwają zapisy.

Trwają zapisy do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika, który odbędzie się w Będzinie. 

Przesłuchania zaplanowano w grudniu, natomiast do końca listopada, a dla rejonu Kraków, wyjątkowo do 24 listopada, uczestnicy mogą wybrać, gdzie zgłoszą się na eliminacje. Przesłuchania zaplanowano w 37 rejonach, nie tylko w Polsce, ale też na Litwie, Ukrainie i Białorusi. 

Jak mówi ks. Piotr Pilśniak, dyrektor Festiwalu, w tym roku festiwal odbędzie się na żywo, bo słuchanie kolęd w taki sposób pozwala najlepiej rozgrzać serca i zanurzyć się w celebracji Bożonarodzeniowych misteriów. 

W zeszłym roku, z powodu pandemii koronawirusa, jurorzy oceniali nadesłane nagrania kolęd i pastorałek. Gdyby jednak sytuacja epidemiczna się pogorszeniu i festiwal nie mógłby się odbyć stacjonarnie, uczestnicy są zobowiązani do przesłania nagrań swoich występów. 

Festiwal odbywa się już po raz 28. Przesłuchania finałowe zaplanowano w dniach 13-15 stycznia w nowej hali Będzin-Arena. Dzień później uczestnicy wystąpią na koncercie galowym. 

Autor: Joanna Opas /rs/


Wiadomości kulturalne