Ekopolityka

Tym razem dużo ekopolityki z wielkiego świata, która dotyczy także nas malutkich, w każdym zakątku Ziemi. 

W Glasgow rozpoczął się szczyt klimatyczny COP 26. Jakie są jego cele i co już udało się zrobić? Przed nami także druga cześć rozmowy Tomaszem Bednarkiem, prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, na temat programu "czyste powietrze". W audycji zabierzemy tez Państwa na spacer do bytomskiego parku w Miechowicach, gdzie rośnie cierniste drzewo. A na koniec, jak zawsze, wiadomości ekologiczne z regionu, kraju i ze świata.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.Wysypisko