Bajkowy bal

Za kilka dni wkroczymy w czas adwentowego oczekiwania. Na horyzoncie ostatnia okazja do hucznej zabawy - wieczór andrzejkowy. Czy to wydarzenie odpowiednie dla katolika? Jak bawić się zgodnie z nauką Kościoła w czasie ludowego święta, którego tradycja zakorzeniła się w magicznych wierzeniach? Laura i Asia proponują jako alternatywę bajkowy bal! Rozmówczynie Sary Solorz w listopadowym Rabanie opowiadają o spojrzeniu Kościoła na tradycje andrzejkowe oraz nadchodzącym balu dla dzieci i dorosłych, który organizuje parafia w katowickiej Koszutce.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl