Muzeum w Hucie

fot. Muzeum Hutnictwa

Jeszcze kilka dni i otworzy przed nami swoje tajemnice. Można powiedzieć, że Chorzów miał kiedyś swoje piekiełko buchające ogniem. Dla tego widoku przyjeżdżali ludzie z odległych stron, a literaci opisywali je w swoich dziennikach i w poezji. 

Po wielu latach będzie można znów przeżyć hutnicze emocje i zajrzeć do tego piekła, które od soboty będzie działać w wymiarze 5D, a w dodatku każdy będzie mógł być świadkiem spustu surówki. Już za trzy dni w sercu dawnej huty Kościuszko” w Chorzowie zostanie otwarte Muzeum Hutnictwa, a w nim wyjątkowe kino i wiele innych atrakcji. 

O niektórych z nich rozmawia Beata Tomanek z Dyrektorem Muzeum - Adamem Kowalskim.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice