Postindustrialna wizytówka Bytomia. Walka o elektrownię Szombierki

fot. Magdalena Pańczyk/Radio Katowice

W 1920 roku powstała bytomska Elektrownia Bobrek, dziś znana jako Elektrociepłownia Szombierki. Po czasach swojej świetności - obiekt popada w ruinę. Władze miasta Bytomia wraz z Zarządem Województwa Śląskiego starają się przejąć ten teren od prywatnego właściciela.

W dniu 101 urodzin obiektu, działacze społeczni zorganizowali konferencję poświęconą postindustrialnej wizytówce miasta.

O wizjach, planach i walce - by ocalić to miejsce od zapomnienia - Magdalena Pańczyk.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl