Nowe zakażenia koronawirusem. Dodatkowe łóżka covidowe.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19.366 nowych zakażeniach koronawirusem. 

W ciągu doby zmarły 504 osoby z COVID-19. Województwo śląskie razem z mazowieckim i wielkopolskim notuje najwyższe dobowe wzrosty zachorowań. Od wczoraj infekcję potwierdzono u 2.033 mieszkańców regionu. 

W Śląskiem walkę z chorobą przegrało 81 pacjentów. 

Niemal 78 tysięcy ludzi w regionie jest objętych kwarantanną, w całym kraju 643 tysiące. 

Niepokojące są dane resortu dotyczące hospitalizacji. Od poniedziałku do szpitali trafiło 420 pacjentów covidowych a o 47 wzrosła liczba chorych podłączonych do respiratorów. 

20 dodatkowych łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19 zostanie uruchomionych w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach. Jak mówi Sebastian Grabowski, prezes lecznicy, do placówki przywożonych jest coraz więcej pacjentów wymagających hospitalizacji. 


W tarnogórskim szpitalu przed tygodniem wstrzymane zostały przyjęcia na Oddział Chirurgii Ogólnej oraz na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Ograniczone zostały także przyjęcia na Oddziały: Otolaryngologii, Okulistyki oraz Urologii. 

Również Bielski Szpital Wojewódzki, w związku z licznymi przypadkami zachorowań na COVID-19, uruchomił ponownie oddział przeznaczony wyłącznie dla pacjentów zmagających się z tą chorobą. Jak powiedziała Anna Szafrańska, rzeczniczka szpitala, zgodnie z decyzją wojewody przekształcono w ten sposób oddział laryngologii i onkologii laryngologicznej.


Równocześnie dyrekcja placówki poinformowała, że w szpitalu wszystkie poradnie pracują normalnie.

Autorzy: Jarosław Krajewski, Łukasz Łaskawiec, Piotr Pagieła /rs/