Recital Ewy Dałkowskiej. Transmisja.

Recital Ewy Dałkowskiej to sentymentalna podróż do wspomnień z twórczością m.in. A. Osieckiej, M. Hemara, Z. Herberta, S. Balińskiego czy J. Tuwima. Głównym motywem, który łączy wykonywane przez artystkę utwory jest nostalgia za tym co przeminęło, a jednocześnie tak bardzo ubogaciło naszą wrażliwość na piękno słowa. 

W programie recitalu, znajdą się również piosenki „zaangażowane”, które artystka prezentowała w słynnym Teatrze Domowym, będącym w stanie wojennym jedną z najważniejszych scen kultury niezależnej od ówczesnych władz. Muzykę do wykonywanych utworów, napisali znakomici polscy kompozytorzy m.in. S. Krajewski, J. Derfel, S. Staszewski, S. Radwan. Publiczność będzie miała okazję posłuchać m.in. „Z kim tak Ci będzie źle jak ze mną”, ”Na pierwszy znak”, „Kiedy mnie już nie będzie”, „Sylwester w Budapeszcie”, „Stara piosenka”, „Nadzieja”. 

Ewa Dałkowska - aktorka teatralna i filmowa. Stworzyła wiele niezapomnianych kreacji zarówno teatralnych, jak i filmowych. Współpracowała z największymi twórcami polskimi, m.in. z: Andrzejem Wajdą, Janem Englertem, Zygmuntem Hubnerem, Antonim Krauze, Andrzejem Barańskim, Edwardem Żebrowskim, Andrzejem Trzos-Rastawieckim, Krzysztofem Zaleskim, Tomaszem Manem, Agnieszką Holland, Krzysztofem Zanussim. Talent i charyzma aktorki przyciągają także młodych twórców. W 2011 roku Ewa Dałkowska zagrała w nagradzanym na festiwalach krótkometrażowym Święcie Zmarłych w reżyserii Aleksandry Terpińskiej. W 2015 roku Dałkowska wystąpiła także w filmie Body/Ciało Małgorzaty Szumowskiej oraz w filmie Smoleńsk Antoniego Krauzego, gdzie wcieliła się w rolę Marii Kaczyńskiej. W stanie wojennym działała w podziemiu. Współtworzyła Teatr Domowy, którego działalność została zainaugurowana 1 listopada 1982 roku w jej mieszkaniu. W 2007 roku została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce (...). Od 2008 należy do zespołu Nowego Teatru.

EWA DAŁKOWSKA - śpiew
JANUSZ BOGACKI - kierownictwo muzyczne, fortepian
MAREK ZEBURA - skrzypce
TOMASZ BOGACKI - gitara
PAWEŁ PAŃTAI - kontrabasRadiowe Wydarzenia