Koszykarki Zagłębia znów czarują. Sosnowiczanki wygrały w Toruniu.
18.12.2021
20:42:00

Podopieczne Jordiego Aragonesa wygrały po raz 3. z rzędu. Tym razem komplet punktów sosnowiczanki wywiozły z Torunia.

Po niesamowitym wygranym meczu z dogrywką przeciwko Pszczółce Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin przyszedł czas na wyjazd do Torunia. Koszykarki CTL Zagłębia postawą w pierwszej kwarcie niemal zapewniły sobie zwycięstwo w toruńskiej hali. Wynik 25:7 mówi sam za siebie ale mimo świetnych pierwszych 10 minut przyjezdne musiały wytrzymać ataki Energi.

Mimo, że sosnowiczanki przegrały wszystkie 3 kolejne części spotkania, to przewaga wypracowana w pierwszej kwarcie była za wysoka dla gospodyń. W ostatnie kwarcie torunianki doprowadziły nawet do remisu ale serial 8:0 dla Zagłębia przesądził o tym, że komplet punktów pojechał do stolicy Zagłębia Dąbrowskiego.

Liderką gości była Jessica January, która na swoim koncie uzbierała 24 punkty, 6 asyst oraz 4 zbiórki. Na szczególną uwagę zasługują punkty młodych zawodniczek w szeregach Zagłębia. Martyna Jasiulewicz zdobyła 14 punktów. Zuziak, Wnorowska i Wojtala w sumie dorzuciły 9 oczek.

Energa Toruń – CTL Zagłębie Sosnowiec 73:76 (7:25, 23:14, 19:16, 24:21)

Toruń: Scaife 20, Pszczolarska 18, Bennett 14, Sarr 10, Adebayo 6, Nowicka 3, Grzenkowicz 2
Sosnowiec: January 24, Sagerer 17, Jasiulewicz 14, Sutherland 12, Zuziak 5, Wnorowska 2, Wojtala 2