W ubiegłym tygodniu poznaliśmy część drzew iglastych, dzięki czemu wiemy już które z nich najbardziej nadaje się na choinkę.
Dzisiaj do tematu choinek i świąt powracamy. Na początek zastanowimy się: która choinka jest bardziej ekologiczna, co zrobić, by cieszyła nas jak najdłużej i czym kierować się podczas wyboru takiego drzewka - o tym już teraz opowie nam Mariusz Kowalski z Nadleśnictwa w Siewierzu.
W Eko Ranku teraz mówić będziemy o roślinach, tych które zdobią nasze domy, zwykle podczas świąt Bożego Narodzenia. O jakie dokładnie chodzi? O tym Julia Góra z Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie.
Sporo mówiliśmy o choinkach i innych bożonarodzeniowych roślinach. Teraz zastanowimy się, które święta są eko: czy te współczesne, czy może te sprzed kilku dekad? Odpowiedzi na to pytanie szuka nasza najmłodsza reporterka Maja.
EKO-RANEK to cykliczna audycja Polskiego Radia Katowice, emitowana na antenie raz w tygodniu, w niedzielę.
Celem audycji jest przede wszystkim edukowanie i inspirowanie dzieci oraz młodzieży do prawidłowych zachowań ekologicznych. Poza tym audycja ma promować i kształtować w młodych ludziach postawy proekologiczne oraz szacunek do natury.
Będziemy m.in. rozbudzać potrzebę kontaktu z przyrodą, uświadamiać, poznawać zasady ochrony środowiska, pogłębiać wiedzę na temat roślin i zwierząt, rozwijać umiejętność dostrzegania piękna przyrody, kształtować zdolności właściwego reagowania na niszczenie środowiska. Audycja będzie miała charakter interaktywny.
Studio EKO-RANKA będzie mobilne. Będziemy więc w jaskiniach, lasach, nad wodą, a nawet i w powietrzu czyli w miejscach bogatych przyrodniczo. Z mikrofonem odwiedzać będziemy także przedszkola i szkoły, które zachęcamy do współpracy z nami.
E-mail: ekoranek@radio.katowice.pl.
![]() ![]() | Audycja jest dofinansowana z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach |
Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.