Jak mówić młodym o Bogu?

W dzisiejszej audycji ks. Wojciech Iwanecki rozmawia z Konstantym Pilawą, współtwórcą podcastu „Kultura poświęcona”. Rozmowa toczy się wokół takich pytań jak: Czy Kościół potrafi rozmawiać z młodzieżą? Dlaczego ludzie młodzi nie przyjmują Dobrej Nowiny? Co w tej kwestii powinien przepracować Kościół, by dalej pełnić swoją misję? W rozmowie nie brakuje krytycznych diagnoz jak i tez dających nadzieję. Wszystko to jest „przyprawione” odpowiednią dawką poczucia humoru. Zapraszamy do odsłuchania.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny