Premiera jubileuszowego kalendarza. Wernisaż w galerii Na żywo.

W radiowej galerii Na żywo odbędzie się premiera kalendarza Radia Katowice na jubileuszowy, 2022 rok. 

Obrazy na każdy miesiąc roku stworzył znany śląski twórca plakatów, prof. Roman Kalarus, a za typografię odpowiedzialny jest grafik Filip Ciślak. 

Jak podkreśla autor kalendarza, nadrzędnym celem było pobudzenie wyobraźni odbiorcy. 


Kalendarze na rok 2022 będzie można wygrać w radiowych konkursach. 

Autor: Konstancja Snopczyńska /rs/


Roman Kalarus – grafik i malarz. Profesor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Uprawia plakat, drzeworyt barwny, collage, rysunek, malarstwo i projektowanie autorskie. Laureat wielu nagród i wyróżnień w konkursach na plakat i grafik ę, w tym dwukrotnie Grand Prix na Biennale Plakatu Polskiego w 1995 i 2001 roku, I nagrody na Festiwalu Plakatu w Krakowie w 2001, brązowego medalu na Biennale Grafiki Użytkowej w Brnie (Czechy) 1990 i Triennale Plakatu w Toyamie (Japonia) 2003. Zaliczany jest do czołówki uznanych polskich twórców plakatu.

Filip Ciślak – w 2013 r. uzyskał dyplom magisterski w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w pracowni projektowania plakatu prof. Romana Kalarusa. Aktualnie pracuje w swojej macierzystej uczelni jako asystent, zawodowo zajmuje się również grafiką projektową. Do jego głównych zainteresowań na polu sztuki i projektowania należy plakat i kaligrafia. Jego prace wzięły udział w licznych wystawach w kraju i za granicą.Radiowe Wydarzenia