FIS: Do końca sezonu w Rosji nie odbędą się żadne zawody

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zadecydowała, że po rosyjskiej napaści na Ukrainę w pierwszym z tych krajów nie odbędą się żadne zawody do końca sezonu 2021/22. Zmagania zostaną odwołane lub przeniesione w inne miejsce. 

"Po ścisłych konsultacjach FIS zdecydowała, że w interesie bezpieczeństwa wszystkich uczestników i utrzymania integralności Pucharu Świata wszystkie imprezy zaplanowane w Rosji do końca sezonu 2021/22 zostaną odwołane lub przeniesione w inne miejsce" - przyznano w oświadczeniu. 

W piątek odbyły się kwalifikacje do zawodów Pucharu Świata w ski crossie w kurorcie Sunny Valley. Na starcie stanęło jedynie siedem Rosjanek i sześciu Rosjan. Dopiero po ich przeprowadzeniu postanowiono odwołać zawody. NIe odbędą się również: finałowe zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w Tiumeniu (18-20 marca), konkursy PŚ w skokach narciarskich kobiet w Niżnym Tagile (18-20 marca) i Czajkowskim (25-27 marca) oraz w narciarskich skokach akrobatycznych w Jarosławiu (26-27 lutego).

/iar/mm/


Wiadomości sportowe