Znikające rzeki i Noc Biologów

Spoglądając od rana za okno mamy wrażenie, że to nie styczeń a marzec- raz śnieżyca, raz błękitne niebo. Dzięki silnemu wiatrowi nie ma smogu ale mróz stanowi zagrożenie dla zwierząt o czym dziś opowiemy. Będzie też ogromnie ważny problem znikających rzek, odpowiemy na pytanie czy już i gdzie wyrzucać choinki ze świąt. Zaprosimy także na Noc Biologów poświęconą w tym roku bioróżnorodności i ekosystemom.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.Wysypisko