Wymieranie Ziemi

Biolodzy potwierdzają: szóste masowe wymieranie na Ziemi staje się faktem. Naukowcy coraz częściej ostrzegają przed ubożeniem bioróżnorodności naszej planety. Dziś między innymi tym właśnie  tematem zajmiemy się w Wysypisku. Sprawdzimy, czy podróżowanie do odległych chociaż ciepłych i słonecznych miejsc zimą jest dobre dla środowiska. Przekażemy też ważny apel dla właścicieli ogródków i przydomowych drzewek, a także garść najważniejszych informacji ekologicznych.


 


Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.Wysypisko