Ferie i Wilcze Doły

Wyjątkowo dobra dziś była i jest jakość powietrza w regionie, czwartek zachęcał do wyjścia na spacer, a jutro po ostatnich lekcjach rozpoczną się ferie dla dzieci z woj. śląskiego - mamy nadzieje, że aura dopisze. Dziś w programie powiemy również o powietrzu - i o programach, które są do tego przygotowywane, zajrzymy do Gliwic, gdzie mimo ogromnemu sprzeciwu mieszkańców - władze wycięły ponad  600 drzew w dolince Wilcze Doły. Sprawdzimy zniszczenia jakich dokonały niedawne wichury w schronisku w Chorzowie a na koniec jak zawsze garść najciekawszych informacji ekologicznychCo tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.Wysypisko