PŚ w Oberstdorfie: Udany weekend Piotra Żyły. 7. miejsce Kubackiego.

5. miejsce w sobotnim konkursie i 2. dzień później. Loty Piotra Żyły imponowały. W niedzielnych zawodach miejsce w pierwszej 10-tce wywalczył również Dawid Kubacki.

W tym sezonie polskim kibicom nie dane było cieszyć się ze zwycięstwa rodaka w konkursie Pucharu Świata. W Oberstdorfie Piotr Żyła był tego bliski po skoku na odległość 218,5 metra był liderem na półmetku zawodów. W I serii 221 metrów uzyskał Dawid Kubacki co plasowało go tuż za podium. Do drugiej serii awansowali również Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł ale ich lokaty, kolejno 18. i 24., nie dawały im nadziei na udany wynik.

W II serii z 11. pozycji zaatakował Ziga Jelar. Skoczył 233,5 metra a wyprzedzić zdołał go dopiero Timi Zajc. Rodak Jelara uzyskał 232 metry. Przed ostatnią piątką prowadziło dwóch Słoweńców. Przedzielił ich Stefan Kraft po 222,5 metrowym skoku. Na górze został już tylko Żyła. Wiślanin wylądował na 221. metrze i po raz drugi w tym sezonie znalazł się na podium.

Kubacki w II serii skoczył 206,5 metra co wystarczyło do zajęcia 7. miejsca. 195,5 metra Stocha dało mu 21. miejsce, a 28. był Zniszczoł.

Za tydzień ostatni weekend z Pucharem Świata w skokach narciarskich. Tradycyjnie ostatnim akordem w sezonie będą zawody w Planicy.

Autor: Piotr Muszalski/pm/


Wiadomości regionalne