Iga Świątek triumfatorką Indian Wells. W poniedziałek Polka zostanie 2. rakietą świata!
20.03.2022
22:31:00

Polska tenisistka w dwóch setach rozprawiła się z Greczynką Marią Sakkari. W nowym zestawieniu rankingu WTA Iga Świątek zadebiutuje jako 2. tenisistka świata.

Pierwsza partia była setem przełamań. W pierszych 4 gemach żadna z tenisistek nie potrafiła utrzymać własnego podania. Oprócz rywalki po drugiej stronie siatki tenisistki musiały sobie radzić z podmuchami wiatru. Miało to duży wpływ na grę w momencie serwisowania i gdy zawodniczki próbowały zagrywać przy linii.

Świątek w końcu udało się zbudować przewagę. Prowadziła 4:2 ale własne błędy sprawiły, że Maria Sakkari wróciła w tym secie i mieliśmy remis 4:4. Dopiero w ósmym gemie Greczynka po raz pierwszy w tym pojedynku utrzymała własny serwis. Nie zdołała jednak objąć prowadzenia gdyż Świątek zaczęła coraz lepiej serwować i prowadziła 5:4.

10 gem był najdłuższym w pierwszym secie i jak się okazało ostatnim. Greczynka dwukrotnie obroniła piłki setowe ale w trzecim podejściu Świątek zamknęła gema i seta gdy Sakkari wpakowała bekhend w siatkę.

Drugi set zaczął się od podania Polki. Tenisistka z Raszyna znów skorzystała na błędach rywalki, która myliła się odegraniami w siatkę. W drugim gemie Polka postarała się o break point ale nie przełamała przeciwniczki. Chociaż grecka tenisistka długo męczyła się z rywalką to wyrównała stan partii.

Polka utrzymała własny serwis w gemie numer 3 a w kolejnym po raz pierwszy w drugim secie przełamała Sakkari wychodząc na prowadzenie 3:1. Świątek coraz lepiej prezentowała się na korcie a i podmuchy wiatru zmalały przez co widzowie byli świadkami ładniejszej gry.

W piątym gemie serwis Świątek był niemal bezbłędny. Returny Greczynki często lądowały w siatce a gdy trzeba było polska zawodniczka znakomicie punktowała forhendem. Gema wygrała do zera.

Sakkari próbowała nawiązać walkę z rywalką w kolejnym gemie ale Świątek była już na fali. Przy stanie 30-15 wygrywający forhend dał świątek 2 break pointy. Polka skorzystała z nadarzającej się szansy przy drugiej próbie.

Gem numer 7 Polka zaczęła źle. Już po dwóch piłkach przegrywała 0-30 ale szybko wzięła się za odrabianie strat i dopięła swego. Polka wygrała do 30 i przeszła wygrała kolejny turniej w swej karierze.

Iga Świątek (3) - Maria Sakkari (6) 6:4, 6:1

W poniedziałek zostanie ogłoszony nowy ranking WTA. W nowym zestawieniu Iga Świątek awansuje na 2. miejsce czym wyrówna osiągnięcie Agnieszki Radwańskiej z 2012 roku.

Polka jest liderką rankingu WTA Race, czyli zestawienia za trwający sezon. Na ten wspaniały wynik składa się 11 wygranych meczów z rzędu i 20 zwycięstw w 23 meczach w 2022 roku.