Koncert Fuego. Taniec Ognia. Transmisja.

Koncert Fuego. Taniec Ognia.

Występują:
Katarzyna Musiał – fortepian i taniec
Sławomir Berny – cajon, instrumenty perkusjne
Jarosław Dzień – gitara flamenco 

Ten jedyny w swoim rodzaju program w wyjątkowy sposób łączy muzyczną tradycję flamenco z tradycją latynoamerykańską; zawiera również elementy tańca wykonywanego przez pianistkę. Ten wibrujący pomiędzy liryzmem a wielkim temperamentem i energią koncert oparty na dialogu fortepianu, perkusji, gitary i tańca flamenco, z pewnością spodoba się szerokiej publiczności. W programie oprócz tradycyjnych melodii z Półwyspu Iberyjskiego znajdą się utwory największych kompozytorów hiszpańskich (między innymi Grandosa, de Falli, Albeniza), kubańskich (Lecuony, Cervantesa) oraz brazylijskich (Nazaretha, Villi-Lobosa). 

Katarzyna Musiał, pianistka należąca do elitarnego grona Artystów Steinway'a zdobyła pierwszą nagrodę na Bradshaw & Buono International Piano Competition w Nowym Yorku i debiutowała w Carnegie Hall. Jej ostatni album, My Spanish Heart, znalazł się na liście top 10 i top 5 najlepszych albumów muzyki klasycznej. Jest założycielką Festivalu Stella Musica promującego kobiety w muzyce. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. W tym roku rozpoczęła studia doktoranckie na Uniwersytecie Concordia w Montrealu. 

Sławomir Berny, perkusista jest laureatem Polskich Nagród Perkusyjnych „Eugeniusz” w kategorii „Perkusjonalista”. Współpracował między innymi z teatrami krakowskimi i z Filharmonią Krakowską. Członek zespołu Grzegorza Turnaua, wziął udział w nagraniu ok. 200 płyt z różnymi artystami. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie, a obecnie pracuje w Akademii Muzycznej w Katowicach. 

Jarosław Dzień, gitarzysta jest laureatem Jazz Juniors '99, KFPP Opole 2006 – Debiuty. Jest założycielem i liderem zespołu QUE PASSA oraz tria gitarowego ACOUSTIC GUITAR KOLLEKTIV. Współpracował między innymi z Jackiem Królikowskim, Markiem Napiórkowskim, Pawłem Mąciwodą i zespołem h.R.A.B.I.A. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie.Radiowe Wydarzenia