Wysypisko - Dzień Dzikiej Przyrody

Zapraszamy na Wysypisko, ekologiczny program w radiu Katowice. 3 marca obchodzimy Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Zachęcamy, żeby odnajdywać te dziką przyrodę blisko siebie np. podczas spacerów. Do rozmowy o dzikiej przyrodzie zaprosiliśmy dwóch fotografów, którzy przemierzają woj. śląskie z obiektywem w ręku, fotografują krajobraz i zwierzęta. W programie powiemy także o autobusie napędzanym wodorem, który jest testowany w Jaworznie. Na koniec, jak zawsze, informacje wyłowione z eko sieci.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.Wysypisko