Półfinały PHL: JKH GKS Jastrzębie wygrał i przedłużył serię
24.03.2022
20:01:00

Po 3 porażkach mistrzowie Polski złapali kontakt z drużyną z Oświęcimia. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, która padła łupem jastrzębian.

Dwie porażki na tafli Unii i jedna we własnej hali. Mistrzowie Polski dość niespodziewanie rywalizację z 2. drużyną sezonu zasadniczego zaczęli od bilansu 0:3. To oznaczało, że każdy kolejny mecz dla podopiecznych Roberta Kalabera będzie spotkaniem o być albo nie być w finale.

Jastrzębianie zaczęli wyśmienicie. Już w 7. minucie spotkania wynik otworzył Gleb Bondaruk. Goście zdołali wyrównać ale to nie załamało hokeistów JKH, którzy za sprawą Bahalejsza znów wyszli na prowadzenie. Niestety, gospodarze nie potrafili utrzymać wyniku do przerwy i po pierwszych 20. minutach mieliśmy remis 2:2.

Drugą tercję ponownie lepiej rozpoczęli miejscowi. Dominik Paś skorzystał z asysty Radosława Nalewajki i JKH prowadził 3:2. Unia po raz trzeci zdołała wyrównać ale jak się później okazało było to ostatnie trafienie gości w tym meczu.

W 3. tercji bramki nie padły ale wojnę nerwów w dogrywce wygrali jastrzębianie, którym gol Romana Ráca dał pierwsze zwycięstwo w półfinałowej rywalizacji.

JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim 4:3 (2:2, 1:1, 0:0, d. 1:0)
1:0 Gleb Bondaruk - Ēriks Ševčenko (06:10)
1:1 Wasilij Strielcow - Maksim Rogow (09:30)
2:1 Siarhiej Bahalejsza - Radosław Nalewajka, Arkadiusz Kostek (12:09, 4/4)
2:2 Teddy Da Costa - Andrej Themár, Victor Rollin Carlsson (16:15)
3:2 Dominik Paś - Radosław Nalewajka, Siarhiej Bahalejsza (22:21)
3:3 Łukasz Krzemień - Sebastian Kowalówka (33:28)
4:3 Roman Rác - Egils Kalns (63:11, 4/4)

Jastrzębie: M. Kieler - A. Kostek, S. Bahalejsza, M. Kasperlík, R. Rác, E. Kalns - Ē. Ševčenko, M. Bryk, A. Ševčenko, V. Pavlovs, F. Razgals - K. Górny, J. Kamienieu, R. Nalewajka, D. Paś, G. Bondaruk - M. Horzelski, P. Jelszański, P. Pelaczyk, Ł. Nalewajka, M. Płachetka.

Unia: R. Kowalówka - N. Stasienko, J. Orłow, A. Themár, V. Rollin Carlsson, T. Da Costa - P. Bezuška, M. Rogow, A. Strielcow, W. Strielcow, K. Dziubiński - R. Glenn, K. Paszek, A. Prusak, Ł. Krzemień, S. Kowalówka - M. Noworyta, D. Oriechin, D. Apalkow, D. Wanat.