Półfinały PHL: GKS Katowice odwrócił losy rywalizacji.
27.03.2022
08:23:00

W meczu numer 5 półfinału Polskiej Hokej Ligi hokeiści z Katowic wygrali z GKS-em Tychy i są o krok od finału.

Pierwsze dwie tercje upłynęły pod znakiem uważnej gry w defensywie obu drużyn. Sytuacji było jak na lekarstwo ale spotkanie było zacięte od pierwszych minut. Na bramki kibice w Satelicie musieli poczekać do 3. tercji.

Ku uciesze miejscowych wynik otworzył Anthon Eriksson. Podopieczni Andreja Sidorenki odpowiedzieli już po 4 minutach. Tyszanie wykorzystali grę w przewadze a najlepiej w zamieszaniu pod katowicką bramką odnalazł się Jean Dupuy. Po raz kolejny w tej rywalizacji dał o sobie znać Patryk Wronka. To jego bramka okazała się złotym trafieniem na miarę prowadzenia w rywalizacji 3:2.

Spotkanie numer 6 w poniedziałek 28 marca w Tychach.

GKS Katowice - GKS Tychy 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
1:0 Anthon Eriksson (44:49, 5/3),
1:1 Jean Dupuy - Dienis Sierguszkin (48:48, 5/4),
2:1 Patryk Wronka - Grzegorz Pasiut (53:25).

GKS Katowice: Murray (Miarka) - Rompkowski, Valtola, Fraszko, Pasiut, Wronka - Kruczek, Wajda, Monto, Michalski, Krężołek - Hudson, Wanacki, Lehtonen, Kolusz, Saarelainen - Wielkiewicz, Prokurat, Bepierszcz, Smal, Eriksson

GKS Tychy: Fucik (Israelsson) - Zheldakov, Smirnov, Gościński, Galant, Jeziorski - Seed, Kotlorz, Sergushkin, Feofanov, Dupuy - Bizacki, Pociecha, Szczechura, Cichy, Mroczkowski - Biro, Witecki, Wróbel, Starzyński, Marzec