Piast zremisował pod Wawelem
03.04.2022
19:56:00

Dwie bramki Kamila Wilczka nie wystarczyły do wywiezienia kompletu punktów z grodu Kraka. Piast zremisował z Wisłą 2:2.

Drużyna Waldemara Fornalika kontynuuje serię meczów bez porażki ale należy przypomnieć, że większość tych meczów kończyło się podziałem punktów. Podobnie było pod Wawelem gdzie Piast mierzył się z Wisłą. To krakowianie pierwsi strzelili gola. Na szczęście w swoim składzie gliwiczanie mają Kamila Wilczka.

Były reprezentant Polski w zaledwie 10 minut wyprowadził swój zespół na prowadzenie ale Piast nie zdołał utrzymać korzystnego rezultatu. Jeszcze w 70. minucie piłkarze Białej Gwiazdy wyrównali. Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło. Do meczu Górnika Zabrze Piast zajmuje 6. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Wisła Kraków - Piast Gliwice 2-2 (1-0)
1-0 - Savić, 31 min.
1-1 - Wilczek, 51 min. (k.).
1-2 - Wilczek, 61 min.
2-2 - Hugi, 70 min.

Wisła K.: Bigański - Gruszkowski, Colley, Frydrych, Hanousek - Manu, Poletanović, Fazlagić (89. Skvarka), Savić (61. Hugi) - Fernandez - Ondrasek.

Piast: Plach - Huk, Czerwiński, Mosór - Pyrka (82. Konczkowski), Hateley, Kaput (79. Reiner), Holubek (46. Katranis) - Kądzior (87. Vida), Kostadinov (46. Sappinen) - Wilczek.

Żółte kartki: Colley - Huk, Czerwiński