Raków - Legia. Półfinał Pucharu Polski w Radiu Katowice!

fot. Mateusz Franczyk

Jeden mecz, przy Limanowskiego 83, zdecyduje która z drużyn zagra w finale Pucharu Polski na PGE Stadionie Narodowym. Transmisja z meczu Raków Częstochowa - Legia Warszawa w Radiu Katowice.

Podopieczni Marka Papszuna w tym sezonie już trzykrotnie mierzyli się z aktualnymi mistrzami Polski. Bilans tych spotkań jest korzystny dla piłkarzy spod Jasnej Góry. Najpierw w Superpucharze Polski Raków był górą w serii rzutów karnych. Następnie w lidze wygrał na Łazienkowskiej 3:2 i ostatnio, w Częstochowie, drużyny podzieliły się punktami.

Czerwono-Niebiescy w drodze do półfinału dwukrotnie mierzyli się z zespołami z eWinner II ligi - Stalą Rzeszów oraz KKS-em Kalisz, wygrywając kolejno 4:2 oraz 2:1. Następnie zespół trenera Marka Papszuna pokonał 2:0 Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. W ćwierćfinale Raków wygrał 2:0 z Arką Gdynia po trafieniach Sebastiana Musiolika oraz Vladislavsa Gutkovskisa. 

Warszawianie zmagania w bieżących rozgrywkach Pucharu Polski rozpoczęli od wygranej 3:1 z Wigrami Suwałki. Następnie kolejno pokonywali Świt Skolwin (1:0) oraz Motor Lublin (2:1), natomiast awans do półfinału dało im zwycięstwo 2:0 z Górnikiem Łęczna.

Mecz Raków Częstochowa - Legia Warszawa rozpocznie się w środę o godzinie 18:00. Transmisja ze spotkania na naszej stronie internetowej:

https://www.radio.katowice.pl/transmisja-mecz.html 

https://www.radio.katowice.pl/aplikacja-mobilna 

Autor: Piotr Muszalski/pm/


Wiadomości sportowe