Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Kozy w Brennej. Strażacy w szpitalu. Być żołnierzem.

Data: 13-08-2014


Można tu zjeść francka, jagnięcinę, oryginalną kwaśnicę czy placki na blasze. Przy okazji można też dowiedzieć się, co to jest sałasz, kim zaś byli Wałasi i o tym, że na górskich halach przed owcami były... kozy. Takie miejsce w Brennej odnalazł nasz beskidzki baca reporter. 

dsc_8533_120Syreny, strażacy na drabinie i mali pacjenci w oknie. Na szczęście to nie pożar, a nietypowa wizyta strażaków w Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach. Strażacy opowiadali dzieciom o swojej pracy a także o tym, jak się zachować w trakcie pożaru. Wizycie przyglądała się nasza reporterka Dorota Stabik. 

 

wp_20140813_012_120Na dwa dni przed Świętem Wojska Polskiego w Rybniku zorganizowano uroczystości z udziałem żołnierzy. Z tej okazji na Śląsk przyjechał między innymi Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak. Na spotkanie z żołnierzami wybrałą się też nasza reporterka Monika Krasińska. 


Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-12-2018 Wigilia. Święta.

21-12-2018

13-11-2018