Jak powinniśmy traktować wodę?

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Po tygodniach słonecznej, ale suchej aury, w końcu spadło trochę deszczu. Niestety to kropla w morzu potrzeb. W audycji ekologicznej Wysypisko, porozmawiamy o tym jak powinniśmy traktować wodę, rzeki, jeziora. Czy lepsze są gigantyczne, drogie zbiorniki czy lokalne, niewielkie miejsca na deszczówkę. Czy gospodarować wodą w zgodzie z naturą czy przeciwko niej. W Wysypisku zajrzymy tez do Ząbkowic, gdzie nie milknie spór wokół kopalni Dolomitu i lasu Bienia, o którym tez wielokrotnie w audycji mówiliśmy.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.Wysypisko