Wysypisko - Środki naturalne

W naszej ekologicznej audycji zachęcimy dzisiaj do zmiany nawyków. 

Przed świętami np. podczas sprzątania używamy sporo chemii; płyny proszki, kostki , zapachy. Wszystko z drogerii. Dlatego dzisiaj chcemy zachęcić do zmiany myślenia i przejścia na środki naturalne. Nie będziemy jednak mówić o środkach czystości a o naturalnej pielęgnacji ciała. Podpowiemy do czego wykorzystać olej kokosowy czy awokado. Zajrzymy także do Pogwizdowa koło Cieszyna, gdzie rośnie 300 letni dąb. Jeszcze niedawno był pomnikiem przyrody ale niestety przez remont drogi już tym pomnikiem nie jest i grozi mu wycięcie. Na koniec jak zawsze informacje wyłowione z eko sieci.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.Wysypisko