Wysypisko - Dzień Ziemi

22 kwietnia przypada Dzień Ziemi.  Mówi się że osoby, które na co dzien dbają o środowisko, nie pamietaja o tym dniu. Coś w tym jest. 

My jednak wykorzystamy każdą sytuacje, by uczyć, przypominać i opowiadać o kondycji naszej Matki Ziemi. Zatem dzisiaj okiem podróżnika przyjrzymy się jak zmienił sie klimat na Ziemi na przestrzeni ostatnich lat. Zaprezentujemy aplikację mobilną nadleśnictwa Olkusz, z która możemy iść na spacer, będzie tez o niekonczącym się smogu.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.Wysypisko