Duszpasterstwo absolwentów

W dzisiejszym Rabanie rozmawiamy na temat wspólnot absolwentów, osób które skończyły studia ale dalej utrzymują kontakt z duszpasterstwem akademickim. Gosia, Kasia i Ewa dzielą się swoimi doświadczeniami i wyjaśniają dlaczego takie spotkania są ważne, jaka tematyka jest na nich poruszana oraz dlaczego warto do wspólnoty należeć.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny