Kończy się Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

fot. Konstancja Snopczyńska/Radio Katowice

W Katowicach zakończy się 14. Europejski Kongres Gospodarczy. Od poniedziałku politycy, eksperci i przedstawiciele biznesu rozmawiają o najważniejszych tematach dotyczących gospodarki.

We wtorek uczestnicy kongresu dyskutowali między innymi o wykorzystaniu nowoczesnych technologii w biznesie. Wiceminister rozwoju i technologii oraz pełnomocnik rządu do spraw małych i średnich przedsiębiorstw Olga Semeniuk powiedziała, że małe i średnie firmy nie są jeszcze gotowe na wykorzystanie sztucznej inteligencji. 

"Jest ona wyzwaniem dla dużych firm, które ją wdrażają. natomiast w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw jest przed nami kilkuletni proces nadrabiania zaległości związanych chociażby ze sprzedażą e-commerce. Przed nami jeszcze długa druga, chociażby w postaci takich etapów jak automatyzacja i robotyzacja" – mówiła Olga Semeniuk.

Na zakończenie uczestnicy kongresu będą rozmawiali między innymi o wyzwaniach stojących przed samorządami, przyszłości turystyki oraz o górnictwie i hutnictwie.

/iar/mm/


Wiadomości gospodarcze