Koncert "Let Poland be Poland – Chwała Ukrainie"

W Katowicach, w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, odbędzie się wyjątkowe widowisko "Let Poland be Poland – Chwała Ukrainie".

Pierwsza odsłona tego projektu odbyła się w grudniu, 40 lat po wprowadzeniu stanu wojennego i pacyfikacji w kopalni Wujek”. Tym razem koncert będzie formą podziękowania dla milionów ukraińskich bohaterów.

 Za nami niesamowity zryw solidarności z zaatakowaną Ukrainą. To jednak nie sprint, ale długi maraton, który będzie wymagać od nas dużo cierpliwości i wytrwałości. Przed nami więc wielki test empatii, dojrzałości i tolerancji. To m.in. dlatego postanowiliśmy raz jeszcze zaprezentować w NOSPR widowisko Let Poland be Poland” – informuje L.U.C., autor aranżacji, współtwórca wydarzenia. – Przekazując część dochodów z biletów na Ukrainę, chcemy tym koncertem oczywiście pomóc naszym sąsiadom, ale także pozwolić im poprzez muzykę opowiedzieć o swoich emocjach. 

W NOSPR wystąpią: Abradab, Tomasz Budzyński, Karolina Czarnecka, Patrycja Markowska, Grzegorz Markowski, Maciej Obara, Mateusz Pospieszalski, Renata Przemyk, Piotr Rogucki, L.U.C., Rebel Babel Ensemble oraz Vyrij – młodzieżowy chór ukraiński.

Koncert odbędzie się 30.04.2022 r. o godzinie 19.30. Więcej o wydarzeniu na stronie NOSPR.

Autor: Marlena Barasińska /mf/


Wiadomości kulturalne