Koncert "Prime Orchestra z Charkowa". Katowice Miasto Ogrodów

W niespokojnych czasach muzyka zawsze miała potężną moc. Podnosiła na duchu, wzbudzała nadzieję na lepsze jutro i wiarę, że zwycięży sprawiedliwość.

Władze Charkowa, jednego z pierwszych miast zaatakowanych przez wojska rosyjskie, Prime Orchestrę, mianowali swoim ambasadorem i nawiązali kontakt z partnerami w Sieci Miast Kreatywnych UNESCO z prośbą, aby wsparli ich w organizacji antywojennej trasy koncertowej zespołu.

Katowice były pierwszym miastem, które odpowiedziało na apel Charkowa. Podczas dzisiejszego koncertu na scenie Katowice Miasto Ogrodów, Prime Orchestra, będąca wyjątkowym połączeniem big-bandu, zespołu rockowego i DJ-setu, wystąpi w czterdziestoosobowym składzie z sekcją smyczkową, dętą, muzykami rockowymi, chórem i wokalistami.

Będzie to pierwsze spotkanie muzyków od czasu wybuchu wojny, na które przygotowali specjalny repertuar. Nie zabraknie w nim tego, z czego orkiestra słynie – oryginalnych interpretacji znanych przebojów muzyki popularnej i filmowej.

Koncert w Instytucji Kultury - Katowice Miasto Ogrodów odbędzie się 1.05.2022 o godzinie 18:00. Wpływy z biletów w symbolicznej cenie 10 zł przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów podróży i wizyty ukraińskich artystów. Podczas koncertu prowadzona będzie także zbiórka na rzecz pomocy Ukrainie. 

Autor: Marlena Barasińska /mf/


Wiadomości kulturalne