Raków przegrał w Lubinie. Lech Poznań mistrzem Polski!

fot. Jakub Ziemianin/rakow.com

Bramka w 90. minucie spotkania zadecydowała. Raków Częstochowa przegrał z Zagłębiem Lubin i stracił szansę na mistrzostwo Polski.

Już przed spotkaniem było wiadomo, że Raków musi w Lubinie wygrać. Lech wygrał derby z Wartą i miał 5 punktów przewagi nad Czerwono-Niebieskimi. Mecz miał wysoką stawkę także dla Miedziowych, którzy nadal byli zamieszani w walkę o utrzymanie.

W pierwszej połowie oba zespoły postawiły na twardą walkę. Piłkarze obu ekip mieli sytuację ale żadnej nie zdołali zamienić na bramkę. Po zmianie stron gra nie uległa zmianie ale wśród częstochowskiej drużyny znów wyróżniał się Ivi Lopez. Brak skuteczności zemścił się pod koniec meczu. Zoran Arsenić zagrał ręką we własnym polu karnym. Po chwili został wyrzucony z boiska a z 11 metrów nie pomylił się Kacper Chodyna.

Tym samym Zagłębie utrzymało się w lidze a złote medale mistrzostw Polski powędrowały do piłkarzy z Poznania. W ostatniej kolejce Raków zmierzy się z Lechią Gdańsk. Ten mecz też będzie miał swoją stawkę. Raków zagra o wicemistrzostwo. Lechia o europejskie puchary.

Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 1:0 (0:0)

Chodyna 90' - karny

Raków: Kovačević - Petrášek, Arsenić, Krzyżak (46. Długosz), Sapała (55. Czyż), Gwilia (90. Kochergin), Tudor, Kun, Wdowiak (76. Arak), Ivi, Gutkovskis (76. Musiolik)

Zagłębie: Bieszczad - Kopacz, Ławniczak, Balić, Bartolewski, Poręba (83. Pieńko), Starzyński (72.  Šćekić), Łakomy, Chodyna, Daniel (54. Dieng), Szysz (54. Dolezal)

Żółte kartki: Łakomy, Daniel, Šćekić, Chodyna, Bieszczad - Petrášek, Arsenić

Czerwona kartka: Arsenić (dwie żółte)

Autor: Piotr Muszalski/pm/


Wiadomości sportowe