Czy fortepian wróci na stałe?

fot. Szymon Brandys/Radio Katowice

Czy w Cieszynie możliwy jest powrót na stałe fortepianu zewnętrznego, którego historia zniszczenia przez wandali obiegła całą Polskę? 

Odpowiedzi na to pytanie szukać można w kontekście ruszającego w czerwcu naboru projektów do budżetu obywatelskiego. W tym roku w cieszyńskiej puli znalazło się 380 tysięcy złotych, a limit kwoty realizacji jednego projektu został zwiększony do 180 tysięcy złotych. 

— Fortepian to wprawdzie gotowy pomysł, ale tych oryginalnych, a być może unikatowych w skali kraju innych pomysłów może być więcej — zachęca burmistrz miasta Gabriela Staszkiewicz. 


Kto sobie jeszcze chce pograć, proszę się spieszyć. Fortepian z cieszyńskiego rynku zniknie w czwartek. 

Autor: Szymon Brandys /rs/


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice