Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin

Mamy wyjątkowo ciepłe i słoneczne majowe dni, dookoła kwitną kwiaty, dlatego zachęcamy, aby wiosną tych kwiatów trochę popróbować. Dzisiaj zapraszamy na spotkanie z forsycją i magnolią. Poza tym jest ważne święto dla roślin. Po raz pierwszy jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin, ogłoszony przez ONZ. Na koniec zajrzymy do Tychów, gdzie mali mieszkańcy miasta będą mieć swoje drzewa. Nie zabraknie także eko informacji.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.Wysypisko