Daniel Szczepan Show! Niebiescy wracają na zaplecze ekstraklasy!
29.05.2022
18:55:00

Hat-trick Daniela Szczepana i bramka Michała Mokrzyckiego dały chorzowianom zwycięstwo w finale baraży o I ligę. Ruch wygrał z Motorem Lublin 4:0 i w przyszłym sezonie zagra na zapleczu krajowej elity.

3. miejsce na koniec sezonu dało podopiecznym Jarosława Skrobacza miejsce w barażach o Fortuna 1. ligę. Aby się w niej znaleźć Niebiescy musieli pokonać 2 przeszkody. W środę na stadionie przy Cichej 6 chorzowianom do zwycięstwa potrzebna była dogrywka. Dopiero na 2 minuty przed końcem Daniel Szczepan trafił do siatki i Ruch awansował do finału.

Jak się później okazało ten sam zawodnik został bohaterem meczu z Motorem. Spotkanie dla gospodarzy rozpoczęło się rewelacyjnie. Już w 7. minucie wynik rywalizacji otworzył Michał Mokrzycki, który wykorzystał rzut karny podyktowanym po zagraniu ręką jednego z zawodników gości. Ruch nie cofnął się co bardzo szybko przyniosło efekt.

W 26. minucie na 2:0 podwyższył Szczepan. Po zmianie stron oblicze meczu mogło się zmienić ale goście nie wykorzystali jedenastki. Za to bardzo skuteczny był Szczepan. Napastnik Ruchu w drugiej połowie dorzucił jeszcze dwa trafienia i awans chorzowian stał się faktem. Ruch po raz ostatni w I lidze grał w sezonie 2017/2018.

Ruch Chorzów – Motor Lublin 4:0 (2:0)

Mokrzycki 7 min., Szczepan, 26 min., 68 min., 84 min.

Ruch: Bielecki – Kasolik, Zubkow, Szywacz – Żuk, Mokrzycki, Sikora (83 Wyroba), Wójtowicz (83 Malec) – Janoszka (75 Markovic), Foszmańczyk (67 Stępień) – Szczepan; Trener: Jarosław Skrobacz.

Motor: Madejski – Wójcik, Zbiciak, Najemski, Rozmus (46 Moskwik), Sędzikowski, Król (73 Ceglarz), Kołbon (46 Fidziukiewicz), Swędrowski, Ryczkowski (46 Kosecki), Firlej; Trener: Marek Saganowski.

Żółte kartki: Szywacz, Szczepan – Kołbon, Król, Wójcik, Swędrowski, Firlej

Widzów: 9.300.