Wiceminister sprawiedliwości odwiedził Zakład Poprawczy dla dziewcząt

fot. Krzysztof Słabikowski/Radio Katowice

Wiceminister sprawiedliwości - Michał Woś odwiedził dziś Zakład Poprawczy dla dziewcząt w Zawierciu. Tematem spotkania była nowelizacja ustawy dotycząca resocjalizacji nieletnich i sytuacja matek przebywających w zakładach poprawczych.

Zmiany, które jeszcze w tym tygodniu będą procedowane w sejmie przewidują między innymi utworzenie okręgowych ośrodków wychowawczych, które w hierarchii znajdą się pomiędzy Młodzieżowymi Ośrodkami Wychowawczymi, a poprawczakami.

O zmianach dla matek przebywających w poprawczakach z wiceministrem Michałem Wosiem i dyrektorem placówki rozmawiał Krzysztof Słabikowski.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice