Społecznicy nie chcą ingerencji w przyrodę na mirowskim przełomie Wart

fot. Krzysztof Słabikowski/Radio Katowice

W Częstochowie społecznicy nie chcą, aby Urząd Miata ingerował w przyrodę na mirowskim przełomie Warty. W maju magistrat przedstawił pomysł na stworzenie na obrzeżach miasta przy rzece Warcie miejsca do wypoczynku. 

Miałyby tam powstać ścieżki piesze i rowerowe, mała architektura i przystań kajakowa. W obawie przed zabetonowaniem terenów zielonych i zbytnią ingerencję w nie społecznicy apelują, aby odstąpić od inwestycji. To miejsce powinno pozostać nienaruszone - mówi biolog - Krzysztof Pierzgalski. 


 

Społecznicy proponują, aby inwestycję przenieść nad rzekę Wartę w dzielnicy Stare Miasto i stworzyć tam bulwary. Nie zapoznali się oni z założeniami inwestycji na przełomie Warty, a proponowane bulwary mają zupełnie inny charakter - sugeruje Łukasz Kot z Centrum Usług Komunalnych. 


 

Centrum Usług Komunalnych z ramienia miasta podpisało umowę na wykonanie koncepcji z architektami z Lublina. Ma ona zostać skonsultowana z mieszkańcami. Sprzeciwiający się inwestycji społecznicy, to reprezentujący różne stowarzyszenia i instytucje architekci, ekolodzy i biolodzy. 

Autor: Krzysztof Słabikowski/pm/


Wiadomości regionalne