II Zawody Balonow In the Silesian Sky

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Załogi baloniarskie walczą o puchar Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego w zawodach In The Silesian Sky. 

Konkursowe loty odbywają się w weekend 24-26 czerwca 2022 roku w Pszczynie i Tychach w ramach obchodów 100-lecia Powstań Śląskich oraz powrotu części Górnego Śląska do Polski. Ten niezwykły podniebny spektakl przyciągnął do Tychów i Pszczyny najlepsze załogi, które będą rywalizować w zawodach, oddając jednocześnie hołd powstańcom. 

W tym roku w zawodach weźmie udział 20 załóg balonowych, które zmierzą się w kilku konkurencjach, najpopularniejsze z nich to m.in. pogoń za lisem i zrzucenie markera przez zawodników jak najbliżej wyznaczonego przez sędziego celu zwanego krzyżem.

— Jestem przekonany, że widok wznoszących się w niebo balonów i spektakl świateł dostarczą wszystkim kibicom wielu niezapomnianych wrażeń — podkreśla marszałek Jakub Chełstowski. 

W tym roku w ramach zawodów odbędą się cztery loty konkursowe — dwa w sobotę i dwa w niedzielę. Oba poranne loty zaczną się około 5:30, a popołudniowe około 18:30. 

Dodatkową atrakcją zawodów są gale balonowe, podczas których zostaną ogłoszeni zwycięzcy i wręczone nagrody. W trakcie tego niezwykłego widowiska czasze balonów zostają oświetlone ogniem palników, a balony zamieniają się w olbrzymie lampiony, które rozświetlają niebo. 

Organizatorem zawodów jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Instytucja Kultury Ars Cameralis, przy wsparciu Tychów oraz Pszczyny. Partnerem wydarzenia jest Skywalkers Balloon Club. 

/rs/


Wiadomości regionalne