Rusza konferencja EuroScience Open Forum 2022

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpoczyna się konferencja EuroScience Open Forum 2022, jedno z pierwszych wydarzeń organizowanych w związku z przyznaniem Katowicom tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024. 

Wśród zagadnień poruszanych na konferencji Euro Science będzie prowadzenie nauki przyszłości, nauka wykraczająca poza granice krajów i społeczeństw, wpływ sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego na społeczność naukową, czy też nauka wobec wojny i jej skutków. 

Udział w sesjach wezmą specjaliści z uczelni tworzących katowickie konsorcjum Europejskiego Miasta Nauki 2024, a także zaproszeni przedstawiciele polskich i zagranicznych ośrodków naukowych, eksperci reprezentujący biznes, instytucje kulturalne i media.

W konferencji zaplanowano trzynaście sesji stacjonarnych, z czego cztery transmitowane będą online do Lejdy, skąd w sobotę oficjalnie zostanie przekazany tytuł Europejskiego Miasta Nauki. To wyjątkowy dla nas moment, mówi prorektor do spraw nauki i rozwoju Politechniki Śląskie, prof. Marek Pawełczyk.


Tytuł Europejskiego Miasta Nauki jest przyznawany co dwa lata przez Europejskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nauki i Technologii. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń o charakterze naukowym i technologicznym na świecie. Wcześniej tytuł otrzymały tak ważne europejskie miasta jak Barcelona czy Kopenhaga.

Autor: Joanna Opas, Anna Sojka /rs/


Wiadomości regionalne