Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Są poszkodowani.

Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku wybuchu butli gazem, do jakiego doszło w nocy w jednym z budynków miejscowości Piła Druga w gminie Wręczyca Wielka w powiecie kłobuckim. 

Poszkodowane zostały dwie kobiety w wieku 95 i 67 lat, a także 45-letni mężczyzna. Jedna osoba jest ciężko ranna. Mężczyzna znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej i przebywa w Centrum Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. 

— Do wybuchu doszło w domu jednorodzinnym, jako pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli policjanci — mówi podkomisarz Marlena Wiśniewska, rzecznik kłobuckiej policji. 


Zgłoszenie do strażaków wpłynęło przed godziną 23:00. Na miejscu pracowało w sumie 7 zastępów z państwowej ochotniczej straży pożarnej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wynieśli z budynku łącznie 3 butle z gazem. 

— Konieczne jest sprawdzenie uszkodzeń domu — podkreśla podkomisarz Marlena Wiśniewska. 


Jak informuje kłobucka straż pożarna, przyczyną wybuchu najprawdopodobniej był zapłon nieszczelnej butli. Wybuch spowodował także uszkodzenia budynku. Obiekt ma popękane ściany, uszkodzone drzwi i okna. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności tego wypadku. 

Autorzy: Zdzisław Makles, Joanna Opas /rs/


Wiadomości regionalne