Święto śląskiej policji. Prezydent Andrzej Duda odwiedził Katowice

fot. Agnieszka Loch/Radio Katowice

Prezydent Andrzej Duda podziękował w Katowicach policjantom za ich pracę. 

Na placu Sławika i Antalla odbyły się uroczystości upamiętniające 100-lecie powstania śląskiej policji oraz Święto Policji. Jak mówił Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - "państwo jest silne kiedy jest bezpieczne i sprawiedliwe".


Jak podkreślił minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Kamiński, polska policja zdaje egzamin w obliczu wojny w Ukrainie i sytuacji na granicy z Białorusią.


Prezydent Andrzej Duda, w stolicy naszego regionu, wręczył oficerom policji nominacje generalskie oraz odznaczenia państwowe.

Stopień generalski i symboliczną szablę uzyskała nadinspektor Iwona Klonowska, komendant rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Nadinspektor Iwona Klonowska jest pierwszym po 1990 roku Komendantem-Rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie mianowanym na stopień nadinspektora Policji.


Na placu Sławika i Antalla odbyły się centralne uroczystości Święta Policji oraz 100. rocznicy powstania Policji Województwa Śląskiego.

Prezydent Andrzej Duda dziękował policjantom również za ich trud podczas pandemii oraz za pracę na granicach z Białorusią i Ukrainą.  


Autor: Agnieszka Loch /pg/


Wiadomości regionalne