Woda i to co w wodzie i przy wodzie żyje

W dzisiejszym Eko Ranku powracamy do naszych opowieści sprzed tygodnia, dotyczących wody i tego co w wodzie i przy wodzie żyje.

Na początek przenosimy się do Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej do Radzionkowa, gdzie czeka już na nas Katarzyna Skowrońska-Ochman. 


 

W Eko Ranku rozmawiamy o życiu w wodzie, przy wodzie i nad wodą. Teraz przyjrzymy się owadom, które trudno dostrzec podczas spaceru. O wybranych z nich opowie nam przyrodnik i fotograf przyrody Daniel Kasprzak z Jurajskiego Salmoklubu Częstochowa. 


 

Słuchacie Eko Ranka, w którym rozmawiamy o owadach związanych z wodą. Czas poznać kolejne - jedne z najciekawszych. A opowie nam o nich przyrodnik i fotograf przyrody Daniel Kasprzak z Jurajskiego Salmoklubu Częstochowa 


 

Na dziś to wszystko, ale przypominamy, że wszystkie audycje dostępne są na naszej stronie radio.katowice.pl, polecamy też ekorankowe podcasty. A na kolejne spotkanie z przyrodą zapraszamy już za tydzień.

Autor: Gabriela Kaczyńska/pm/


EKO-RANEK to cykliczna audycja Polskiego Radia Katowice, emitowana na antenie raz w tygodniu, w niedzielę.

Celem audycji jest przede wszystkim edukowanie i inspirowanie dzieci oraz młodzieży do prawidłowych zachowań ekologicznych. Poza tym audycja ma promować i kształtować w młodych ludziach postawy proekologiczne oraz szacunek do natury. 

Będziemy m.in. rozbudzać potrzebę kontaktu z przyrodą, uświadamiać, poznawać zasady ochrony środowiska, pogłębiać wiedzę na temat roślin i zwierząt, rozwijać umiejętność dostrzegania piękna przyrody, kształtować zdolności właściwego reagowania na niszczenie środowiska. Audycja będzie miała charakter interaktywny.

Studio EKO-RANKA będzie mobilne. Będziemy więc w jaskiniach, lasach, nad wodą, a nawet i w powietrzu czyli w miejscach bogatych przyrodniczo. Z mikrofonem odwiedzać będziemy także przedszkola i szkoły, które zachęcamy do współpracy z nami.  

E-mail: ekoranek@radio.katowice.pl.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.


EKO-RANEK