Polska Grupa Górnicza zabezpiecza swój sklep internetowy z węglem przed oszustwami

fot. Polska Grupa Górnicza

W ten sposób spółka chroni się przed zakupami z fikcyjnych kont, użyciem nieuczciwego oprogramowania, niemożliwe jest także podszywanie się pod inne osoby czy wyłudzenie nienależnego węgla.

Sesje zakupowe odbywają się we wtorki i czwartki. Realizowanych jest nawet kilkadziesiąt transakcji na sekundę. Dlatego specjaliści IT z PGG pracują nad coraz to nowymi zabezpieczeniami. Na porządku dziennym wykorzystywana jest sztuczna inteligencja. Po pierwsze węgiel kupić mogą w PGG S.A. tylko zarejestrowani klienci, którzy podadzą swoje niezbędne do transakcji dane osobowe, numer pesel i konta bankowego oraz adres. Klient nie jest więc w sklepie anonimowy. 

Na ten sam numer pesel i adres mailowy można zarejestrować tylko jedno konto. Obecnie zarejestrowanych jest prawie 540 tys. osób. Cały ruch jest na bieżąco monitorowany przez administratorów, a wszystkie podejrzane ruchy skutkują blokadą adresu IP, z którego próbowano dokonać transakcji. 

PGG przypomina także, że przy obecnych zabezpieczeniach, praktycznie niemożliwa jest aktywność nieuczciwych pośredników, którzy usiłują wyłudzać opłaty za rzekome ułatwienie lub przyspieszenie procedury zakupu węgla. 

Autor: Joanna Opas/pm/


Wiadomości regionalne