Co dalej z blokiem 910 MW jaworznickiej elektrowni?

fot. Tauron Polska Energia SA

Po medialnych doniesieniach na temat awarii i wyłączenia bloku 910 MW jaworznickiej elektrowni, firma Tauron Polska Energia wydała oświadczenie. Jak czytamy w dokumencie wstrzymanie pracy bloku związane jest z  "koniecznością przeprowadzenia pełnego procesu oczyszczenia kotła oraz odżużlacza". 

Jak dodano "Ze względu na konieczność uprzedniego wychłodzenia kotła - aby ekipy mogły przeprowadzić konieczne prace wewnątrz - kluczowe prace prowadzone są etapowo. Ze względu na okres letni i temperaturę otoczenia, proces ten trwa odpowiednio dłużej".

Jednocześnie w oświadczeniu podkreślono, że blok ponownie będzie pracował jeszcze w tym tygodniu. W piśmie odniesiono się też do artykułu jaki opublikowano na jednym z portali. Jak czytamy Tauron protestuje "przeciwko formie, polegającej na straszeniu odbiorców krzykliwą treścią oraz tytułem w tematach tak ważnych, jak bezpieczeństwo energetyczne kraju".  W dokumencie wskazano też, że redakcja portalu miała dać za mało czasu- kilkanaście minut- na pytanie jakie skierowano do spółki. 

Blok 910 MW jaworznickiej elektrowni to najnowocześniejsza jednostka tego typu w polskim systemie energetycznym. Jej budowa kosztowała 6 miliardów złotych. 

Wiadomości regionalne