Ulewne deszcze przeszły nad regionem

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Prawie 400 razy interweniowali w ciągu ostatniej doby strażacy w związku z ulewami i silnym deszczem, które od niedzieli przechodzą przez województwo śląskie. 

Od poniedziałkowego poranka do interwencji związanych z ulewnymi opadami deszczu strażacy wyjeżdżali blisko 80 razy. Strażacy najczęściej są wzywani do wypompowania wody z zalanych posesji, wczoraj usuwali także rozlewisko na ulicy Radoszowskiej w Rydułtowach. Ponadto usuwają także wiatrołomy. Najwięcej zdarzeń jest z powiatu raciborskiego, nieco mniej z Gliwic, Rybnika i Jastrzębia-Zdroju. 

Wciąż pada, jednak pogoda ma się nieco poprawić. Opady zapowiadane są także w drugiej części dnia. Wciąż obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia o silnym deszczu, wietrze i burzach. Taki alert wydano dla powiatów z północy województwa. Na pozostałym obszarze regionu wydano ostrzeżenie drugiego stopnia. Może spaść do 40 litrów deszczu na metr kwadratowy, a w zachodnich powiatach nawet 80 litrów wody na metr kwadratowy. Będzie także silnie wiało, wiatr w porywach będzie osiągał prędkość 70 km/h. Miejscami zapowiadany jest grad. 

Autor: Joanna Opas /rs/


Wiadomości regionalne