Mieszkańcy Świętochłowic dostali wypowiedzenia najmu

fot. Magdalena Pańczyk/Radio Katowice

Kilku mieszkańców ulicy Średniej w Świętochłowicach dostało wypowiedzenia najmu. Powodem jest spór o centralne ogrzewanie.

Lokatorzy, którym wymówiono najem - w przeszłości - za pozwoleniem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej - swoje mieszkania wyposażyli w nowoczesne piece gazowe pokrywając wszystkie związane z tym finanse.

Do Świętochłowic z interwencją wybrała się reporterka Radia Katowice.


Katarzyna Tomczyk z Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach zaznacza, że podłączenie jak największej liczby mieszkań do nitki ciepłowniczej to teraz priorytetowe zadanie miasta.


Lokatorzy z ulicy Średniej w Świętochłowicach podkreślają, że nie chcą być stratni finansowo.


Radny Miasta - Marcin Bawej złożył dzisiaj w tej sprawie interpelację, pod którą podpisało się między innymi 202 świętochłowiczan. Kolejne spotkanie Prezydenta Miasta - Daniela Begera - z mieszkańcami ulicy Średniej zaplanowane jest na najbliższą środę.


Autor: Magdalena Pańczyk /pg/


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice